Jarmark 2023

Konkursy

Rozpal atmosferę świąt podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego! Weź udział w ekscytujących konkursach, gdzie czekają na Ciebie niesamowite nagrody.

Świąteczne zakątki

Tegoroczny Jarmark to będzie niespotykane wydarzenie! Edycja 2023 jest dwukrotnie większa niż w latach poprzednich, a na stoiskach znajdziesz bogatszy asortyment niż kiedykolwiek wcześniej. Przyjdź i zanurz się w świecie świąt podczas Opolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

Akcje charytatywne

Włącz się w akcje charytatywne, które sprawią, że święta stanął się jeszcze piękniejsze! Razem możemy pomagać potrzebującym i tworzyć niezapomniane chwile. Dołącz do Naszej rodziny, gdzie miłość i wsparcie to najważniejsze prezenty, jakie możemy sobie podarować.

Strefa handlowa

Strefa handlowa podczas tegorocznej edycji to dwukrotnie większa przestrzeń, która obejmuje cały Rynek. Odkryj Niezliczone skarby, wyjątkowe prezenty i pyszne smakołyki w sercu Jarmarku. Rozpocznij Świąteczną podróż wraz z Nami na Opolskim Rynku.

Strefa rozrywkowa

Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko miejsce zakupów, a prawdziwa strefa rozrywki! Odwiedź wesołe miasteczko, poczuj dreszczyk emocji na kole młyńskim, ciesz się klimatycznym drewnianym domkiem w którym zaserwują aromatycznego grzańca, przeglądaj stanowiska wystawców, delektuj się wyjątkową gastronomią, bierz udział w konkursach, podziwiaj występy sceniczne i weź udział w marszu Mikołajów! A to nie wszystko!.

Strefa gastronomiczna

Okryj niebiańskie smaki w strefie gastronomicznej ! Przenieś się w kulinarną podróż pełną aromatycznych potraw i pysznych przekąsek. Serwowane będą tradycyjne świąteczne smakołyki, gorący grzaniec, rozgrzewające napoje i wiele innych. To idealne miejsce by delektować się jedzeniem przy blasku paleniska w świątecznej atmosferze. Przyjdź i zasmakuj magii Bożego Narodzenia w każdym kęsie!

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu!?

Świąteczne atrakcje

Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko miejsce zakupów, a prawdziwa strefa rozrywki! Odwiedź wesołe miasteczko, poczuj dreszczyk emocji na kole młyńskim, ciesz się klimatycznym drewnianym domkiem w którym zaserwują aromatycznego grzańca, przeglądaj stanowiska wystawców, delektuj się wyjątkową gastronomią, bierz udział w konkursach, podziwiaj występy sceniczne i weź udział w marszu Mikołajów! A to nie wszystko!

Uroczyste otwarcie

Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny. 25 listopada o godz. 17.00 odbędzie się oficjalne otwarcie Jarmarku. Uroczyście rozświetlimy 12 metrową, pięknie przyozdobioną choinkę. Wieczór urozmaicą goście specjalni, czyli kapela
góralska „Ciupaga”, finaliści programu telewizyjnego „Mam talent“.

Na najmłodszych czekać będą kreatywne warsztaty z Mikołajem w pięknie ustrojonej przestrzeni oraz tak lubiane przejażdżki na karuzelach, w tym ogromnym Kole Młyńskim. Nie zabraknie także bajkowych domków z baśniami Hansa Christiana Andersena. A 2 grudnia setki Mikołajów w kultowych strojach zbiorą się, aby wspólnie świętować i tworzyć niepowtarzalny klimat świąt.

Wspólne kolędowanie

Podczas każdego weekendu Jarmarku rozbrzmiewać będzie muzyka „Dźwiękoludki” zapraszają dzieci na Hity Mikołajkowej Ekipy (26.11.2023r.), a Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu przygotuje kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu laureatów
Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej (9.12.2023r.). Na scenie pojawi się także Kasia Puma Piasecka Quartet w koncercie Xmas Music (3.12.2023r.), a nutkę magii doda Akademicki Chór Politechniki Opolskiej oraz Studio Piosenki „Metro” pod dyrekcją Ludmiły
Wocial (16-17.12.2023r.). Wisienką na torcie, będzie występ zespołu InoRos (30.12.2023r.).

Lokalizacja

Usytuowanie Opola na mapie Polski pozwala na szybki dojazd z takich miast jak Wrocław, Katowice, Kraków czy Praga.

  • Wrocław zaledwie około 100 km
  • Katowice około 120 km
  • Kraków około 190 km
  • Częstochowa 100 km
  • Praga 230 km

Wszystkie to odległości czynią Opole łatwo dostępnym miejscem zarówno dla mieszkańców Polski, jak i turystów zza granicy, co sprawia, że jest to idealna lokalizacja na wizytę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Organizatorzy

Jesteśmy zespołem z wieloletnim doświadczeniem przy organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Działamy od lat, tworząc niezapomniane wydarzenia i spełniając oczekiwania naszych klientów. Nasza pasja i zaangażowanie sprawiają, że każde przedsięwzięcie jest prowadzone z pełnym profesjonalizmem i troską o każdy szczegół. To Nasza recepta na sukces i gwarancja udanych projektów.

Frekwencja roku 2022 przeszła najśmielsze oczekiwania!

Podczas ubiegłorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu liczba odwiedzjących była tak olbrzymia, że nie trudno było znaleźć wolną przestrzeń. Władze miasta apelowały o odwiedzenie Jarmarku również w tygodniu a w tym roku dzięki dwa razy większej przestrzeni mamy możliwość przygotowania większej ilości stoisk, atrakcji i miejsc siedzących.

Wystawcy

Nasi wystawcy to serce Jarmarku Bożonarodzeniowego! Dostarczają niezwykłych doświadczeń kulinarnych oraz unikatowych produktów. Rozkoszuj się smakami świąt, poczuj zapach aromatycznego grzańca i znajdź prezent idealny. Na stoiskach z rękodziełem znajdziesz jedyne w swoim rodzaju prezenty, które z pewnością zaskoczą osoby obdarowywane. To jednak jedynie wierzchołek góry lodowej- nasi wystawcy oferują jeszcze wiele innych niesamowitych rzeczy m.in konkursy, degustacje i warsztaty!

Jarmark w Opolu!

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się konkurs na najlepszy produkt w następujących kategoriach: rękodzieło, gastronomia i warsztaty!
Katarzyna Garncarek
Kierownik konkursu